KONST / Litografier / Litografi 7437015
*
nr 743 7015
Antoni Tapies
(1923-2012), Spanien
Litografi, Antoni Tapies (1923-2012), 31/100, bladets mått: 55x76
Antoni Tà pies i Puig, född i Barcelona 1923, död 2012, spansk målare.
Följerätt
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:23:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 18:51:45
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Antoni Tapies
Antoni Tà pies i Puig, född i Barcelona 1923, död 2012, spansk målare.
Läs mer om Antoni Tapies
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni tapies europa grafik litografi litografier spanien spansk spanska sydeuropa
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54
*
Antoni Tapies
Antoni Tà pies i Puig, född i Barcelona 1923, död 2012, spansk målare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Antoni Tapies
nr 743 7015
Antoni Tapies
(1923-2012), Spanien
Litografi, Antoni Tapies (1923-2012), 31/100, bladets mått: 55x76
Antoni Tà pies i Puig, född i Barcelona 1923, död 2012, spansk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 5.000 kr |
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 18:51:45 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Antoni Tapies
Antoni Tà pies i Puig, född i Barcelona 1923, död 2012, spansk mÃ¥lare.Läs mer om Antoni Tapies
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni tapies europa grafik litografi litografier spanien spansk spanska sydeuropa
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:39 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:54